Parking przy biurowcu – o tym warto pamiętać podczas wynajmu biura

Dostęp do miejsc parkingowych jest jedną z kluczowych kwestii podczas poszukiwań biura na wynajem. I nic w tym dziwnego! Miejsca parkingowe są bowiem niezbędne zarówno pracownikom przedsiębiorstwa, jak i kontrahentom, z którymi firma nawiązuje współpracę. Śmiało można więc powiedzieć, że parking w biurowcu jest równie ważny jak zaplecze techniczne budynku czy odpowiedni metraż pomieszczeń biurowych. Świadczy o prestiżu biura i w dużym stopniu wpływa na komfort i zadowolenie pracowników.

Jeśli zastanawiasz się nad wynajmem biura z miejscami parkingowymi koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Znajdziesz w nim informacje dlaczego warto wynająć biuro z miejscami postojowymi, jakie znaczenie ma kontrola dostępu oraz czym jest współczynnik miejsc parkingowych w biurowcu. Przyjemnej lektury!

Dlaczego warto wynająć biuro z miejscami parkingowymi?

Szukając biura na wynajem warto zwrócić uwagę czy wybrany przez nas biurowiec jest wyposażony w parking. Wynajem miejsc parkingowych dla pracowników jest bowiem niezwykle ważną kwestią z następujących względów:

  • auto jest często najwygodniejszym środkiem transportu. Nierzadko korzystają z niego pracownicy biurowi dojeżdżając do pracy. Zapewnienie im miejsc parkingowych w pobliżu biurowca znacząco podniesie ich zadowolenie z pracy, a przy tym może być zachętą dla osób ubiegających się o stanowisko w firmie.
  • miejsca parkingowe podnoszą prestiż firmy.
  • firma zapewniająca miejsce parkingowe swoim kontrahentom jest znacznie lepiej postrzegana przez swoich partnerów biznesowych.
  • parkingi przynależące do biurowców często są strzeżone. Inwestując w ich wynajem dbamy o bezpieczeństwo dobytku pracowników naszej firmy.

Kontrola dostępu – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników w Twojej firmie

Decydując się na wynajem miejsc parkingowych dla pracowników biurowych warto postawić na parkingi z kontrolą dostępu. Niezależnie od tego czy będzie ona realizowana za sprawą kart dostępu czy przy udziale stróża, kontrola dostępu w znaczącym stopniu podniesie poziom bezpieczeństwa obiektu i uchroni dobytek pracowników firmy przed potencjalnym wandalizmem lub kradzieżą.

Współczynnik miejsc parkingowych w biurowcu – co to takiego?

Biurowce często oferują swoim najemcom dostęp do miejsc parkingowych. O tym ile miejsc przypadnie w udziale danemu najemcy decyduje tzw. współczynnik miejsc parkingowych. Zgodnie z definicją jest to liczba metrów kwadratowych powierzchni budynku biurowego brutto w przeliczeniu na jedno miejsce parkingowe. Współczynnik ten pomaga wynajmującemu zarządzać dostępnymi miejscami parkingowymi w biurowcu.

Konieczna liczba miejsc parkingowych

Wynajem miejsc parkingowych dla pracowników to jedna z najważniejszych kwestii podczas wynajmu biura. Z reguły przyjmuje się, że pracownicy, którzy w trakcie dojazdu do pracy pokonują dystans powyżej 5 km najczęściej wybierają auto jako środek transportu. W trosce o ich komfort, im w szczególności warto zapewnić miejsca postojowe w biurowcu, w którym znajduje się firma. Niestety, biorąc pod uwagę wyżej opisany współczynnik miejsc parkingowych często zdarza się, że liczba dostępnych miejsc postojowych jest zbyt mała, aby sprostać wymaganiom firmy. Wówczas warto rozważyć wynajem biura o większej powierzchni.

Bliskość komunikacji publicznej i miejsca postojowe dla rowerzystów

Podczas podejmowania decyzji o wynajmie przestrzeni biurowej warto również pamiętać, że nie każdy z pracowników dojeżdża do pracy autem i liczba miejsc parkingowych dla pracowników wcale nie musi być równa liczbie osób zatrudnionych w firmie. Część osób korzysta z komunikacji publicznej lub dojeżdża do pracy rowerem, dlatego na równi z wynajmem miejsc postojowych potraktujmy kwestię bliskości przystanków autobusowych lub tramwajowych oraz upewnijmy się czy zarządca budynku umieścił przed budynkiem stojaki na rowery.