Noworoczne odświeżenie aranżacji biura

Postanowienia noworoczne i chęć wdrażania zmian to najczęściej pojawiający się w rozmowach temat w pierwszych dniach nowego roku. Dlaczego by nie wdrożyć go również do biura, wykonując kilka noworocznych zmian w biurze? Przygotowaliśmy krótki artykuł o tym, jak zrobić aranżację biura w nowym roku, żeby wprowadzić trochę świeżości i nowoczesności.

Noworoczne zmiany w biurze 

Dużo osób wyznaje zasadę “nowy rok – nowy ja” i wraz z nadejściem nowego roku wdraża zmiany w swoim życiu. Jedni większe, drudzy mniejsze, ale dlaczego by również nie podążać tym torem i wprowadzić kilka zmian w aranżacji biura? Część z nich z pewnością może pomóc naszym pracownikom w realizacji ich prywatnych postanowień noworocznych. Może ktoś chce zadbać o swoje zdrowie i dobrą postawę więc ucieszy się z piłki do siedzenia przy biurku? Ktoś inny chętnie odpręży się w nowej strefie relaksu, a jeszcze inny pracownik doceni możliwość skorzystania ze stojącego biurka. Jak widać możliwości jest wiele, na dostosowanie biura do potrzeb pracowników. Dlaczego w takim razie nie zrobić tego wraz z nowym rokiem?

Nowa aranżacja biura

Zmiana otoczenia, szczególnie po dłuższym okresie wolnego, zapobiegnie wdarciu się rutyny i uprzyjemni ciężkie powroty po świątecznym lenistwie. Nowa aranżacja biura może pozytywnie wpłynąć na umysł pracowników, przez co wzrośnie jakość wykonywanej przez nich pracy. Dostosowanie biura nie musi być kosztownym procesem – wystarczy je dobrze zaplanować. Noworoczne zmiany w biurze warto rozpocząć od rozmowy z pracownikami. Poznanie ich potrzeb, pomysłów na zmiany w biurze, które pomogą im w wykonywaniu pracy i uprzyjemnią czas spędzony w biurze, jest kluczem do dobrze przeprowadzonej nowej aranżacji biura. Dodatkowo wysłuchani pracownicy poczują się docenieni, co wzmocni ich lojalność wobec pracodawcy. 

Słuchając głosu pracowników może okazać się, że potrzebne zmiany są znikome. Wystarczy jedynie dokupić więcej roślin do biura (o tym, jakie rośliny do biura wybrać pisaliśmy tutaj), zrobić reorganizację przestrzeni i poprzestawiać biurka, zapewnić nowszy ekspres do kawy, dać kilka gier do strefy relaksu,  lub zakupić wcześniej wspomniane piłki do siedzenia dla niektórych pracowników. 

Nowoczesne biuro z troską o pracowników 

Bardzo często nowoczesne biura postrzegane są jako bardzo drogie, z designerskimi meblami i niesamowitym sprzętem. Wcale nie musi tak być. Nowoczesne biuro to przede wszystkim miejsce, w którym pracownik czuje się dobrze i bez problemów może wykonywać powierzoną mu pracę. Jako pracodawca warto zatroszczyć się o pracownika i wprowadzając noworoczne zmiany w biurze wziąć pod uwagę zarówno o wcześniej wspomniane potrzeby pracowników, jak i również o ergonomię stanowisk pracy. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, jak ważna jest prawidłowa postawa podczas pracy biurowej. Często na wiele godzin zastygamy w jeden pozycji, która niekoniecznie jest poprawna a, skutki takiego siedzenia wychodzą bardzo często po wielu latach. Dobranie odpowiedniego krzesła do pracy biurowej (bardzo często indywidualnie dopasowanego modelu do budowy ciała pracownika) i biurka z możliwością regulacji wysokości usprawni pracę pracowników biurowych i przede wszystkim uczyni ją bezpieczniejszą. 

Jak widać, noworoczne zmiany w biurze nie muszą być spektakularnymi, często kosztownymi remontami i rearanżacjami. Wystarczy zmienić lub dodać kilka detali, przeprowadzić szczere rozmowy i wykazać się zrozumieniem, a pracownicy będą zadowoleni ze swojego miejsca pracy, w którym spędzają wiele godzin dziennie. Nie ważne czy biuro firmy jest własnościowe, czy wynajmowane – potrzeby pracowników są najważniejsze i warto ich słuchać.