Niezbędne wyposażenie biurowe

Biuro pełni funkcję reprezentatywną firmy a także jest centrum dowodzenia całym przedsiębiorstwem. Dlatego, tak ważnym jest, by biuro było dobrze wyposażone. Wyposażenie musi być dobre jakościowo, a także komfortowe. Każde biuro ma także kilka sztandarowych produktów, które muszą się w nim znaleźć. Jaki sprzęt do biura jest niezbędny, aby pracownicy byli zadowoleni i wydajni, a warunki pracy komfortowe? W tym wpisie postaramy się przybliżyć niezbędne sprzęty biurowe.

Podstawowe wyposażenie

Do podstawowego wyposażenia można zaliczyć biurka i fotele. Na początek przyjrzyjmy się biurkom. Najlepsze biurko to takie, na którym zmieści się cały niezbędny sprzęt do pracy. Warto także rozejrzeć się za modelami z regulowaną wysokością, dzięki czemu użytkownik biurka będzie mógł dostosować wysokość biurka tak, by mu było wygodnie. Warto także zastanowić się nad zakupem podstawek pod monitory, z których będą mogły korzystać wysokie osoby.

Fotel biurowy

Przedmiotem niezbędnym w biurze, który jest ściśle powiązany z biurkiem, jest fotel biurowy. Praca biurowa składa się w większości z siedzenia przez 8 godzin, w związku z czym, fotel musi być wygodny, najlepiej ergonomiczny. Takie rozwiązanie spowoduje zmniejszenie uczucia zmęczenia u pracowników długotrwałym siedzeniem, a także zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia zwyrodnień kręgosłupa i stawów. Prawdą jest, że praca biurowa nie jest pracą fizyczną, jednak długotrwałe przebywanie w jednej pozycji potrafi być równie niszczące, co ciężka praca w kopalni czy na budowie. Jaki powinien więc być fotel biurowy? Musi być solidny, posiadać regulację wysokości siedziska, oraz posiadać wysokie oparcie. Zdarza się, że fotele posiadają opcję ustawienia odchylenia siedziska oraz wybrania wysokości zagłówka. Wykończenie foteli biurowych powinno być materiałowe dla pracowników typowo biurowych, oraz z ekoskóry dla pracowników mających kontakt z klientem. Fotele z ekoskóry zrobią wrażenie na potencjalnych klientów. Warto także poszukiwać foteli z podpórkami, które wpłyną na wygodę pracowników.

Sprzęt elektroniczny

Każdy pracownik powinien mieć na swoim biurku komputer z monitorem. Sprzęt komputerowy powinien być na tyle szybki i mocny, by komputer się nie zacinał w ciągu pracy. Monitor natomiast powinien być a tyle duży, by z komfortowej odległości można było na nim pracować. Oprócz komputera i monitora, do biura warto kupić urządzenie wielofunkcyjne łączące skaner z drukarką. Najlepszym rozwiązaniem do zastosowań biurowych będzie drukarka laserowa, która pozwala na wydrukowanie kilku ryz papieru przed niezbędną wymianą tonera. Warto także zainwestować w niszczarkę dokumentów. Jeżeli w biurze krążą dokumenty z danymi wrażliwymi, musimy pamiętać o RODO. W praktyce oznacza to, że nie możemy wyrzucić dokumentów bez ich uprzedniego zniszczenia. Niezbędni pracownicy powinni być także wyposażeni w telefony służbowe. Coraz częściej wyposaża się pracowników w telefony komórkowe, jednak zdarza się, że niektórzy pracownicy posiadają telefon stacjonarny na swoim biurku.

Szafy na dokumenty

Każde duże biuro musi posiadać meble pozwalające na usystematyzowanie przechowywanie dokumentów. Szafy lub regały przydają się do przechowywania segregatorów w bezpiecznym miejscu. Meble tego typu warto wybrać w podobnej stylistyce do reszty biura, przez co ładnie się ona wkomponuje w przestrzeń. Jeżeli w danej szafie mają być trzymane dokumenty wrażliwe, to powinna być ona zamykana na klucz. Dzięki temu możemy wpisać w księgę RODO informację o dodatkowym zabezpieczeniu swoich dokumentów.

Pomniejsze sprzęty i akcesoria

Niezbędnym wyposażeniem biura jest kosz na śmieci. Można zainwestować w kosz segregujący odpady, lub zwykły. Warto także zakupić tablice korkowe lub flipcharty, które będą przydatne do przypinania informacji. Ostatnim niezbędnym elementem wyposażenia biura jest automat do wody. Nie może go zabraknąć, ponieważ obowiązkiem pracodawcy jest dostarczenie wody swoim pracownikom. Przyglądając się akcesoriom, można wyszczególnić:

  • ołówki i długopisy
  • zakreślacze
  • papier ksero
  • zszywacze i dziurkacze
  • segregatory i koszulki foliowe
  • pudła na dokumenty
  • nożyczki i taśmę

Warto także zainwestować w małą lodówkę i ekspres do kawy. Te sprzęty pozytywnie wpłyną na pracowników, tak samo jak klimatyzacja czy oczyszczacz powietrza. Nie są to niezbędne przedmioty, jednak wiele nowoczesnych firm wykorzystuje te rozwiązania.

Sprawdź biura do wynajęcia w biurowcu Bystra – Poznań Starołęka na https://www.biurowiecbystra.pl/