Jak wybrać dobre krzesło do pracy przy komputerze?

Aranżacja przestrzeni biurowej w dużym stopniu wpływa na komfort pracy i determinuje jej efektywność. Dlatego też nie należy bagatelizować kwestii urządzania biura i podejść do sprawy rzetelnie. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego biura są krzesła do pracy przy komputerze. Wiele godzin pracy w pozycji siedzącej może doskwierać każdemu, nawet zdrowemu człowiekowi, dlatego kwestię wyboru krzesła do pracy w biurze należy potraktować priorytetowo i jak najlepiej przyłożyć się do tego zadania.

Jeśli zastawiasz się nad zakupem foteli biurowych do swojej firmy, lecz nie wiesz na jakie ich cechy zwrócić szczególną uwagę koniecznie zapoznaj się z treścią poniższego artykułu. Znajdziesz w nim informacje dotyczące popularnie wykorzystywanych krzeseł biurowych, a także wskazówki jak wybrać najlepsze krzesło do pracy przy komputerze. Mamy nadzieję, że lektura tekstu rzuci nieco światła na Twój problem i ułatwi Ci podjęcie wyboru.

Jaki fotel biurowy wybrać? Rodzaje foteli

Wynajem przestrzeni biurowej to jedno, jeśli jednak zależy nam na dużym komforcie pracy pracowników należy zadbać także o odpowiednie wyposażenie biura. Jedną z najistotniejszych kwestii z zakresu aranżacji przestrzeni biurowej jest wybór odpowiednich krzeseł do pracy przy komputerze.

Powszechnie wykorzystuje się trzy typy foteli biurowych, tj. fotele klasyczne, kubełkowe i medyczne. Pierwsze z nich, klasyczne fotele biurowe, charakteryzują się niską ceną i małym zakresem regulacji. Z reguły umożliwiają zmianę wysokości siedziska i kąta odchylenia oparcia, lecz zazwyczaj na tym kończą się ich możliwości. W porównaniu z fotelami kubełkowymi i medycznymi są znacznie tańsze, zapewniają niższy komfort pracy i mniejszą ergonomię.

Siedzenia kubełkowe są znacznie lepiej dopasowane do budowy ciała pracownika, przez co ich użytkowanie jest znacznie wygodniejsze i zdrowsze. W sklepach ich cena zaczyna się od 200 zł i wzrasta w miarę rosnącej liczby udogodnień, w które wyposażono fotel.

Trzeci typ foteli biurowych, tj. fotele medyczne, nazywane również ortopedycznymi, charakteryzują się wysokim stopniem dopasowania do indywidualnych cech użytkownika, zapewniają najwyższy komfort pracy spośród powyżej wymienionych i niestety są najdroższe. Koszt ich zakupu to ok. 1000-2500 zł.

Jak wybrać fotel do komputera? Na co zwrócić uwagę wybierając fotel biurowy?

Przeglądając oferty ergonomicznych krzeseł biurowych nie sposób nie zauważyć, że znacząco się między sobą różnią. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając fotel do pracy przy komputerze? Przede wszystkim na możliwość indywidualnego dopasowania ustawień krzesła do preferencji pracowników. Wysokość siedziska to nie wszystko. Warto także zadbać, aby fotel był wyposażony w regulowany zagłówek i podłokietniki. Co więcej, należy upewnić się czy siedzenie jest odpowiednio wyprofilowane i miękkie. Nie bez znaczenia są również specjalne otwory wentylacyjne i dodatkowe podpory dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Znacząco zwiększają one komfort pracy i przyczyniają się do redukcji zmęczenia.

Design ma znaczenie, czyli kilka słów o tym jak modnie urządzić biuro

Fotele są istotnym elementem aranżacji biura. Odpowiednio dobrane podkreślają styl wnętrza, nadając mu charakteru i indywidualnego piękna. Nie należy więc bagatelizować kwestii wyglądu krzeseł do pracy przy komputerze, lecz potraktować ją na równi z ich funkcjonalnością. W nowocześnie urządzonych biurach dobrze sprawdzą się np. oryginalne krzesła w wyraziste wzory lub minimalistyczne fotele biurowe o prostym fasonie. Z kolei do biura w stylu klasycznym najlepiej wstawić skórzane, ciemne fotele wykończone drewnem lub metalem.

Czy dobry fotel do biurka może być tani?

Ceny krzeseł biurowych mieszczą się w zakresie od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych. Z reguły wyższa cena oznacza również wyższą jakość wykonania krzesła i wyższy komfort jego użytkowania. Nie należy więc decydować się na najtańsze modele, zwłaszcza jeśli miałyby one być użytkowane przez wiele godzin dziennie. Jeśli chcesz wyposażyć swoje biuro w wygodne krzesła do pracy przy komputerze, jednak nie chcesz przepłacać poszukaj ergonomicznych modeli wyposażonych w zagłówki i podłokietniki w cenie paruset złotych. Wartość ta jest uczciwym kompromisem między komfortem pracy pracowników, a niską ceną.

Sprawdź biura do wynajęcia w biurowcu Bystra – Poznań Starołęka na https://www.biurowiecbystra.pl/