Czy warto wynajmować biuro

Czy warto wynajmować biuro?

Na efektywną pracę składa się wiele czynników. Pomocna jest z pewnością odpowiednia motywacja i skupienie na celu, ale warunki, w jakich pracujemy także mają ogromne znaczenie. Pracując w pewnych branżach możemy zrezygnować z biura, zwłaszcza teraz, gdy wiele naszych aktywności przenieśliśmy do świata wirtualnego, ale czy warto?

Uchroń się przed błędami

Nawet jeżeli pracujemy w domu, warto przestrzeń podzielić na tę przeznaczoną do pracy, czyli służbową oraz prywatną. Pisanie raportów czy korespondencja z klientami przy kuchennym stole, gdzie toczy się życie rodzinne, może skończyć się popełnieniem wielu błędów i zawodową katastrofą. Przestrzeń biurowa jest zwykle zorganizowana i urządzona tak, że sprzyja efektywnej pracy i osiąganiu założonych planów, a to najprostsza droga do sukcesu. Niezależnie od tego, czy prowadzimy małą, nawet jednoosobową działalność, czy dużą firmę, wynajem biura warto rozważyć. Powodów jest co najmniej kilka:

  • firma, która ma swoją siedzibę w biurowcu i każdy może poznać jej numer telefonu, adres, a także ją odwiedzić, jest bardziej wiarygodna,
  • własne biuro to także większy prestiż firmy, który przekłada się na to, że jest ona przez klientów postrzegana jako profesjonalna i godna zaufania,
  • własna przestrzeń biurowa pozwala też na spotkanie z klientami w siedzibie firmy, a to zdecydowanie więcej niż rozmowa telefoniczna czy konferencja online,
  • biurowce zwykle mieszczą się w dogodnej lokalizacji, w centrach miast, gdzie każdemu jest łatwo dojechać.

Bądź w centrum wydarzeń

Wynajem biura może też być pierwszym krokiem do tego, aby kiedyś firma miała swoją własną siedzibę. Praca w centrum miasta to dobry sposób na to, aby rozwinąć skrzydła w biznesie i małą firmę zamienić w duże przedsiębiorstwo. Urzędując w biurowcu, mamy też możliwość korzystania z innych dostępnych tam pomieszczeń, jak na przykład sala konferencyjna, która jest niezastąpionym miejscem do prowadzenia zebrań czy organizacji burzy mózgów. 

Przedsiębiorcom, którzy oferują na wynajem biura, także zależy na tym, aby ich oferta była atrakcyjna dla klientów, dlatego w lokalach tych jest często klimatyzacja i wiele innych udogodnień. Biuro jest także miejscem, w którym przechowujemy drogi sprzęt czy ważne dokumenty, dlatego bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Nowoczesne biurowce mają zwykle wiele zabezpieczeń, jak monitoring, ochronę czy specjalne karty magnetyczne, które pozwalają dostać się do środka tylko uprawnionym do tego osobom.

Zadbaj o wizerunek firmy

To, jak prezentuje się wnętrze, w którym pracujemy, również ma duże znaczenie. Firma powinna dbać nie tylko o to, aby wywiązywać się ze wszystkich swoich zobowiązań, ale także o swój wizerunek. Pierwsze wrażenie ważne jest zarówno w kontaktach towarzyskich, jak i w interesach i to na każdym szczeblu. Wynajęcie biura zwalnia nas już z konieczności jego wyposażenia, bo zwykle jest w nim wszystko, co do efektywnej pracy i dobrego wizerunku jest nam potrzebne. 

Często nie musimy się także zajmować utrzymywaniem porządku, bo właściciel biurowca wynajmuje serwis sprzątający, którego usługi są wliczone w cenę wynajmu biura. Własna przestrzeń w biurowcu, gdzie możemy w spokoju oddać się wyłącznie pracy, bez obaw, że ktoś co chwila będzie nam przeszkadzał, jest na wagę złota. Zanim jednak podpiszemy umowę, nie bójmy się zapytać o wszystko, co budzi nasze wątpliwości, aby nie okazało się na przykład, że koszty wynajmu są wyższe, niż się spodziewaliśmy.

Zapoznaj się z umową

Podczas pracy w biurze nie tylko zarabiamy, ale też generujemy koszty, dlatego dowiedzmy się, czy opłaty za media są wliczone w cenę czynszu a czy będziemy otrzymywać dodatkowe rachunki. Warto też zorientować się, czy z wszystkich dostępnych w budynku udogodnień możemy korzystać bezpłatnie, bo być może za zorganizowanie zebrania w sali konferencyjnej trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Początkujący i doświadczeni przedsiębiorcy z Poznania i okolic mogą siedzibę swojej firmy mieć w tak prestiżowym miejscu, jak biurowiec Bystra. Warto poznać naszą ofertę biur o różnej powierzchni. Zapraszamy!